Συμβούλιο τουρισμού της Αφρικής Ειδήσεις Συλλόγων Breaking Travel News Κυβερνητικά Νέα Mauritius Breaking News Νέα Ταξιδιωτικά Νέα Διάφορα Νέα

Η ATB καλωσορίζει τον Georges Pierre Lesjongard: Νέος Υπουργός Τουρισμού Μαυρίκιος

Ζωρζ Πιερ Λεζονγκάρντ
tmmmru
Γραμμένο από Juergen T Steinmetz

Ο Georges Pierre Lesjongard, επίσης γνωστός ως Joe Lesjongard ορκίστηκε ως νέος υπουργός Τουρισμού του Μαυρίκιου στις 12 Νοεμβρίου. Υπό την νέα κυβέρνηση υπό την ηγεσία του Pravind Jugnauth, Πρωθυπουργού & Υπουργού Εσωτερικών και Άμυνας.

Μετά τις γενικές εκλογές που πραγματοποιήθηκαν στις 7 Νοεμβρίου στον Μαυρίκιο, η ορκωμοσία του νέου Συμβουλίου Υπουργών πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 12 Νοεμβρίου στο Σώμα του Ρεϊτούτ.

Ο κ. Lesjongard, ο οποίος έχει ιστορικό μηχανικού, εργάζεται σε πολλές θέσεις στην κυβέρνηση τα τελευταία 20 χρόνια, δηλαδή ως υπουργός του Ροντρίγκες, υπουργός Γης και Στέγασης, και πιο πρόσφατα ως αντιπρόεδρος του κοινοβουλίου, μεταξύ άλλων. Κατά τη διάρκεια της τελετής κατοχύρωσης, ο Joe Lesjongard είπε ότι θα εργαστεί ώστε ο Τουρισμός να συνεχίσει να συμβάλλει στην οικονομία της χώρας.

Καριέρα:

  • Εκλεγμένο Μέλος της Περιφέρειας Νο. 4, Port Louis North και Montagne Longue - Σεπτέμβριος 2000
  • Πρόεδρος MSM Party Υπουργός Τοπικής Αυτοδιοίκησης και Rodrigues- [Από τον Σεπτέμβριο του 2000]
  •  Υπουργός Τοπικής Αυτοδιοίκησης και Ροντρίγκες και Υπουργός Στέγασης & Χωρών [Από 24 Ιανουαρίου 2003 έως Δεκέμβριος 2003]
  •  Υπουργός Στέγασης & Χωρών, Μικρών και Μεσαίων Επιχειρήσεων, Χειροτεχνίας και Άτυπου Τομέα [Από τον Δεκέμβριο του 2003 έως τις 16 Δεκεμβρίου 2004]
  •  Υπουργός Στέγασης και Χωρών και Υπουργός Αλιείας [Από τις 16 Δεκεμβρίου 2004]
  •  Εκλέχτηκε το 2ο Μέλος για την Περιφέρεια Νο. 4, το Port Louis North και το Montagne Longue στις 3 Ιουλίου 2005, υπό την σημαία των MSM, MMM-MSM-PMSD Alliance, τώρα χωρίς Συμμαχία
  •  Μέλος του Κοινοβουλίου από τις 12 Ιουλίου 2005
  • Εκλέχθηκε το 2ο Μέλος για την Περιφέρεια Νο. 4, το Port Louis North και το Montagne Longue στις 6 Μαΐου 2010
  • Μέλος του Κοινοβουλίου από τις 18 Μαΐου 2010 έως τις 06 Οκτωβρίου 2014
  • Εκλέχθηκε το 2ο Μέλος για την Περιφέρεια Νο. 14, Savanne και Black River από τις 11 Δεκεμβρίου 2014
  •  Πρόεδρος της Κοινοβουλευτικής Επιτροπής που συστάθηκε βάσει του νόμου για την πρόληψη της διαφθοράς από τις 16 Νοεμβρίου 2017 έως τις 06 Οκτωβρίου 2019
  • Αναπληρωτής ομιλητής από τις 16 Οκτωβρίου 2018 έως τις 11 Νοεμβρίου 2019
  • Μέλος της Κοινοβουλευτικής Επιτροπής
  • Μέλος της Επιτροπής Μόνιμων Παραγγελιών από τις 28 Μαρτίου 2017 έως τις 06 Οκτωβρίου 2019
  • Αναπληρωτής πρόεδρος του Κοινοβουλευτικού Καυκάσου των Φύλων από τις 16 Οκτωβρίου 2018 έως τις 06 Οκτωβρίου 2019
  • 08 Νοεμβρίου 2019 - Εκλέχθηκε το πρώτο μέλος για την Περιφέρεια Νο. 4 Port Louis North και Montagne Longue
  • 12 Νοεμβρίου 2019 - Υπουργός Τουρισμού

Η Συμβούλιο τουρισμού της Αφρικής Η Εκτελεστική Επιτροπή εξέφρασε τα συγχαρητήριά τους στον Hon. Υπουργός Georges Pierre Lesjongard. Ο ιδρυτής πρόεδρος της ATB Juergen Steinmetz είπε: «Ο Μαυρίκιος υποστηρίζει τον οργανισμό μας από το πρώτο λεπτό. Είμαστε έτοιμοι να συνεχίσουμε την εξαιρετική μας σχέση με τον Μαυρίκιο ως πρωταρχικό ταξιδιωτικό και τουριστικό προορισμό υπό την ηγεσία του Υπουργού Lesjongard. "

Εκτύπωση φιλική προς το περιβάλλον, PDF & Email

Σχετικά με τον Συγγραφέα

Juergen T Steinmetz

Ο Juergen Thomas Steinmetz εργάζεται συνεχώς στη βιομηχανία ταξιδιών και τουρισμού από τότε που ήταν έφηβος στη Γερμανία (1977).
Ίδρυσε eTurboNews το 1999 ως το πρώτο διαδικτυακό ενημερωτικό δελτίο για την παγκόσμια τουριστική βιομηχανία.